//שיאצו

שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול יפנית (פירוש המילה “לחץ בעזרת האצבעות”) המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית המחלקת את גוף האדם לערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאניים. שיטת טיפול זו מגיעה אומנם מהעולם היפני אבל קיימת כיום בעולם המערבי כחלק משיטות הטיפול הטבעיות המוצעות על מנת להתמודד עם מצבים של כאבים כרוניים נוסף על הטיפול הקונבנציונלי או במקום שימוש במשככי כאבים, למי שאין חובה רפואית לכך. השיאצו נחשב לשיטת טיפול אשר יכולה להפחית כאבים בצורה ניכרת וגם לטפל בקשר שבין הגוף לבין הנפש ולהרגיע תהפוכות אלו גם כן. כיצד שיטת הטיפול שיאצו עובדת?

שיאצו – שיטת טיפול באמצעות שחרור חסימות

שיאצושיטת הטיפול שיאצו מתבססת למעשה על הרפואה הסינית הגורסת כי יש ערוצי אנרגיה בגוף שבתוכם עוברים מרידיאניים. המרידיאניים עוברים לאורכו ולרוחבו של הגוף כערוצי אנרגיה המפעילים את מערכות הגוף. כאשר יש חסימה באחד מערוצי האנרגיה האלו נגרם חוזר איזון בגוף ובנפש מה שעלול לגרום לבעיות רפואיות שונות. למעשה, חסימה בערוצי אנרגיה אלו גורמת לחוסר איזון בגוף ובנפש. לפי התורה הסינית המרידיאניים מושפעים ומשפיעים על האיברים הפנימיים בגוף ולכן כל מחלה יוצרת חסימה אנרגטית בערוצי האנרגיה בגוף וכך נגרמות תופעות כמו כאבים בגוף ואף לחצים נפשיים. שיטת הטיפול שיאצו עובדת על שחרור חסימות אלו בתקווה לגרום למטופל להרגיש טוב יותר ולהחזיר את האיזון לגוף ולנפש.

אבחון וטיפול באמצעות שיאצו

כל מי שמעוניין בטיפולי שיאצו יכול לעשות זאת מלבד סייגים כאלו ואחרים כמו נשים בהריון בשליש הראשון לדוגמה. עם זאת, כל מי שמגיע לקבל טיפול בשיאצו יצטרך לעבור אבחון יסודי באמצעות שאלות לפני תחילת הטיפול על מנת לדעת מהן הבעיות בגוף, ממה סובל המטופל ואיך השיאצו יכול לעזור לו.

למעשה, לאחר אבחון כללי של המטופל באמצעות תשאול, ייבחר עבורו הטיפול המתאים.

בדרך כלל הטיפול עצמו מבוסס על הפעלת לחץ באמצעות האגודלים, האמות, המרפקים  והברכיים כאשר המטופל שוכב על מזרן  או על מיטה. הטיפול גורם לתחושת רוגע ורפיון כללי של השרירים ושלווה לגוף ולנפש. הטיפול מתבצע כשהמטופל בלבוש מלא כאשר הוא שוכב על מזרן מתאים בחדר רגוע ונעים, המשרה אווירה טובה והמאפשר למטופל להירגע. הטיפול עצמו נמשך בדרך כלל כ-45 דקות אך יכול להימשך יותר, עניין שתלוי בגישת המטפל, בכמות הטיפולים שאליהם יכול המטופל להתחייב ובמצבו הרפואי של המטופל. למשל אם מדובר בבעיה כרונית, מומלץ לקחת מספר טיפולים אך אם מדובר בבעיה ספציפית ניתן לעשות מספר טיפולים מוגבל.

למי מיועד טיפול באמצעות שיאצו?

טיפול שיאצו מיועד לסובלים ממגוון סימפטומים כגון: כאבי גב, ראש ומיגרנות, מצבי תחלואה של מערכת העיכול, בעיות גניקולוגיות, הפרעות במערכת הנשימה, בעיות עור, חיזוק המערכת החיסונית, הפרעות שינה, הרגעה במצבי חרדה וכדומה. הטיפול מאוד נעים משחרר ומרגיע ואורך כ-45 דק עד שעה, כמובן בהתאם למצב המטופל ובהתאם להעדפותיו. למעשה, כל מי שמעוניין בטיפול זה יכול לקבלו וזאת בהתאם לאבחון של מטפל מוסמך קודם לכן.

2018-11-12T11:07:50+00:00
התקשרו עכשיו