אודות

/אודות
אודות2018-08-14T12:38:15+00:00

צעד מכוון – פיזיותרפיה וטיפולים משלימים

צעד מכוון – מכון פרטי לספורט שיקומי, פתח את שעריו בשנת 1995 והביא נסיון עשיר בטיפול, שיקום ושימור של נפגעי עמוד שידרה בארה”ב.המכון מתמחה במתן מעטפת רפואית מקסימלית פרטנית (אחד על אחד) לנפגעי עמוד שידרה באמצעות שיפור הכושר הגופני ע”י מכשירי כושר ייחודיים, הולכת משותקים במכשירי RGO בשיטת פרופ’ רוי דאגלאס מארה”ב,.מכשירי עמידה ואופניים ממוחשבים המפעילים את שרירי הרגליים בעזרת גירויים חשמליים. המכון הוא ספק של משהב”ט ומוכר ע”י אגף השיקום.

בשנת 1992 לאחר 10 שנים בארה”ב, שבהן למדנו, השתלמנו ועבדנו בתחום שיקום נכים, חזרנו אשתי ליאת ואני לארץ. הכרנו את עולם השיקום בשנת 1983, בשנה שבה התחילה ליאת לעבוד במרכז שיקום של ד”ר פול ברנס בברלי הילס, ארה”ב. הקליניקה התמחתה בתפיסה חדשה יחסית של תכניות שיקום יום יומיות לנכים משותקים, לנפגעי חוט שדרה, שמטרתה הייתה להעמיד את המשותק על רגליו בעזרת סד הליכה חדשני באותם הימים, שפותח ע”י ד”ר רוי דאגלס הנקרא R.G.O. מכשיר זה, הוא למעשה סוג של שלד חיצוני בעל 3 צירים ננעלים, בקרסול, בברך ובירך, מוטות צד העולות מצדי הגוף עד לגובה הפגיעה, ע”י נעילת המפרקים ותפיסת פלג גוף עליון ברצועת וולקרו המתחבר למוטות הצד ומאפשר למטופל לעמוד על רגליו בצורה זקופה ולשמור על שיווי משקל ללא עזרת הליכון או קביים. כדי לבצע הליכה, קיימת מערכת המורכת משני כבלים בחלק האחורי, העוזרים להעברת רגל הצעידה קדימה. ההליכה מתבצעת בעזרת הליכון או קביים ובנעילת ברכיים.

  • צעד מכוון -פיזיותרפיה וטיפולים משלימים
  • שיקום נירולוגי
  • שיקום נכים

לאחר 10 שנות לימוד ועבודה בקליניקה שבברלי הילס, החלטנו לחזור לארץ ולהקים קליניקה דומה. בשנת 1992 פתחנו את בית השיקום בבית פרטי בשכונת תל ברוך שבתל אביב. היה לנו חשוב להעניק אווירה חמה וביתית למטופלים שחוו תקופה לא קלה במרכזים רפואיים ובטח שלא שמחו לחזור לשם על בסיס קבוע של אימונים שבועיים, שעליהם ארחיב בהמשך. במהלך השנים חווינו התפתחויות גדולות בתחום השיקום, הציוד והטיפולים. אולם שום תכנית לא תעזור למטופל, ללא המוטיבציה האישית שלו. נכה, נפגע חוט שדרה, יושב בכיסא גלגלים, חייב לדאוג לבריאותו הפיזית והנפשית, כדבר העיקרי והחשוב ביותר בחייו. פצעי לחץ, קיצורים האטה בזרימת הדם, ירידה במסת השריר, ירידה בצפיפות העצם, עלייה במשקל, וכל המשתמע מכך, הם הגורמים העיקריים לפגיעה בבריאות הנכה ולירידה באיכות חייו. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי בין 10%-20% מאוכלוסיית העולם “סובלים” מנכות כלשהי. לפיכך הטיפול השיקומי הוא כלי חשוב והכרחי לכל חברה.

לקוחותינו

התקשרו עכשיו